substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity217.20276.20-27.16%
Creades A539.00923.00-71.24%
Havsfrun Investment B12.6322.10-74.98%
Industrivärden C279.00274.20+1.72%
Investor B702.00624.40+11.05%
Kinnevik B388.39415.35-6.94%
Latour B143.00193.20-35.10%
Lundbergföretagen B424.00446.60-5.33%
NAXS60.5851.20+15.48%
Öresund120.00121.20-1.00%
Svolder B181.00189.80-4.86%
Traction B183.00192.00-4.92%
VNV Global85.72112.80-31.59%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B35.4830.30+14.60%
Atrium Ljungberg B210.23168.40+19.90%
Brinova Fastigheter B24.7830.80-24.29%
Castellum200.00207.30-3.65%
Catena223.34410.00-83.58%
Corem Property Group B20.3718.65+8.44%
Diös Fastigheter75.7074.50+1.59%
Eastnine135.00121.40+10.07%
Fabege153.00133.20+12.94%
Fast. Balder B362.77437.90-20.71%
Fastpartner A84.2090.00-6.89%
Genova Property Group58.1174.80-28.72%
HEBA B85.23109.50-28.48%
Hufvudstaden A187.00135.50+27.54%
John Mattson Fastighetsföret.115.19137.60-19.45%
K-Fastigheter95.99260.00-170.86%
K2A Knaust & Andersson B80.26203.00-152.93%
Klövern B22.1014.93+32.44%
Kungsleden98.4590.45+8.13%
NP3 Fastigheter75.41122.60-62.58%
Nyfosa77.3285.10-10.06%
Pandox B175.33139.40+20.49%
Platzer Fastigheter Holding B88.34109.80-24.29%
Sagax B63.06166.20-163.56%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B24.3628.30-16.17%
Stendörren Fastigheter B132.16147.00-11.23%
Wallenstam B95.10128.10-34.70%
Wihlborgs Fastigheter147.63186.60-26.40%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.