substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity310.60304.80+1.87%
Creades A93.00114.10-22.69%
Fastator24.3020.20+16.87%
Havsfrun Investment B11.6729.50-152.78%
Industrivärden C332.00278.70+16.05%
Investor B248.00198.86+19.81%
Karolinska Development B5.704.20+26.32%
Kinnevik B272.97268.55+1.62%
Latour B200.00283.40-41.70%
Linc62.4085.20-36.54%
Lundbergföretagen B519.00462.00+10.98%
NAXS68.4958.60+14.44%
Öresund138.00134.60+2.46%
Svolder B64.0066.45-3.83%
Traction B253.00239.00+5.53%
VNV Global122.5082.15+32.94%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B39.5033.80+14.43%
Atrium Ljungberg B232.13191.70+17.42%
Brinova Fastigheter B30.4242.90-41.03%
Castellum230.00210.50+8.48%
Catena292.75518.00-76.94%
Cibus Nordic Real Estate123.68243.60-96.96%
Corem Property Group B27.2125.85+5.00%
Diös Fastigheter88.30103.20-16.87%
Eastnine157.00143.80+8.41%
Fabege164.00135.35+17.47%
Fast. Balder B454.43572.00-25.87%
Fastpartner A103.00103.00+0.00%
Genova Property Group69.94116.40-66.43%
HEBA B102.54142.00-38.48%
Hufvudstaden A189.00128.45+32.04%
John Mattson Fastighetsföret.156.65166.00-5.97%
K-Fastigheter21.1965.40-208.64%
K2A Knaust & Andersson B22.1445.10-103.70%
KlaraBo Sverige B31.0144.30-42.86%
NP3 Fastigheter98.26269.00-173.76%
Nyfosa89.20139.00-55.83%
Pandox B171.49127.30+25.77%
Platzer Fastigheter Holding B105.35119.20-13.15%
Sagax B84.84256.60-202.45%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B34.5555.04-59.31%
Stendörren Fastigheter B170.20250.00-46.89%
Trianon B122.22200.00-63.64%
Wallenstam B107.20142.50-32.93%
Wihlborgs Fastigheter159.68185.90-16.42%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.