substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity156.20147.80+5.38%
Creades A333.00370.50-11.26%
Eastnine122.00117.60+3.61%
Havsfrun Investment B15.9616.50-3.38%
Industrivärden C231.00205.50+11.04%
Investor B596.00484.20+18.76%
Kinnevik B322.97267.30+17.24%
Latour B125.00129.40-3.52%
Lundbergföretagen B338.00357.60-5.80%
NAXS62.2047.10+24.28%
Svolder B120.00112.40+6.33%
Traction B192.00188.00+2.08%
Vostok New Ventures82.8562.50+24.56%
Öresund125.00126.40-1.12%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B209.27199.20+4.81%
Brinova Fastigheter B21.0524.60-16.86%
Castellum186.00206.20-10.86%
Catena182.01333.00-82.96%
Corem Property Group B15.9221.20-33.17%
Diös Fastigheter68.7089.10-29.69%
Eastnine125.00117.60+5.92%
Fabege134.00158.00-17.91%
Fast Partner64.2080.60-25.55%
Fast. Balder B300.42375.00-24.83%
HEBA B74.6979.70-6.71%
Hembla B181.25215.50-18.90%
Hemfosa Fastigheter81.00100.20-23.70%
Hufvudstaden A186.00171.00+8.06%
John Mattson Fastighetsföret.106.35125.20-17.72%
Klövern B17.9517.84+0.61%
Kungsleden85.0587.45-2.82%
NP3 Fastigheter59.7097.00-62.48%
Nyfosa58.6669.00-17.63%
Pandox B173.83193.60-11.37%
Platzer Fastigheter Holding B75.7397.20-28.35%
Sagax B49.35108.80-120.47%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B12.6919.94-57.13%
Stendörren Fastigheter B119.17140.00-17.48%
Wallenstam B83.70114.20-36.44%
Wihlborgs Fastigheter126.29158.10-25.19%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.