substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity323.80382.40-18.10%
Creades A86.00115.75-34.59%
Fastator21.8019.50+10.55%
Havsfrun Investment B11.5923.60-103.62%
Industrivärden C295.00274.60+6.92%
Investor B215.00196.94+8.40%
Karolinska Development B5.703.69+35.26%
Kinnevik B274.05319.50-16.58%
Latour B197.00292.90-48.68%
Linc61.0086.70-42.13%
Lundbergföretagen B538.00492.20+8.51%
NAXS65.6659.40+9.53%
Öresund144.00145.00-0.69%
Svolder B257.00301.40-17.28%
Traction B240.00229.00+4.58%
VNV Global107.70118.30-9.84%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B37.9033.90+10.55%
Atrium Ljungberg B232.13195.00+16.00%
Brinova Fastigheter B28.3544.40-56.61%
Castellum227.00225.50+0.66%
Catena278.40501.50-80.14%
Cibus Nordic Real Estate125.70215.80-71.68%
Corem Property Group B26.2726.20+0.27%
Diös Fastigheter84.9096.20-13.31%
Eastnine151.00148.60+1.59%
Fabege160.00145.50+9.06%
Fast. Balder B418.12589.20-40.92%
Fastpartner A98.40113.60-15.45%
Genova Property Group64.76121.60-87.77%
HEBA B95.93142.60-48.65%
Hufvudstaden A186.00138.15+25.73%
John Mattson Fastighetsföret.143.49172.40-20.15%
K-Fastigheter19.4675.50-287.98%
K2A Knaust & Andersson B109.63334.00-204.66%
Kungsleden105.88119.30-12.67%
NP3 Fastigheter92.60268.50-189.96%
Nyfosa85.44137.10-60.46%
Pandox B168.97151.20+10.52%
Platzer Fastigheter Holding B101.38137.60-35.73%
Sagax B78.89320.80-306.64%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B31.0253.92-73.82%
Stendörren Fastigheter B159.09250.00-57.14%
Trianon B115.32214.00-85.57%
Wallenstam B104.50143.20-37.03%
Wihlborgs Fastigheter154.48193.10-25.00%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.