substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity310.60423.00-36.19%
Creades A90.00129.40-43.78%
Fastator24.3022.20+8.64%
Havsfrun Investment B11.6226.20-125.47%
Industrivärden C305.00268.30+12.03%
Investor B223.00209.85+5.90%
Karolinska Development B5.706.05-6.14%
Kinnevik B272.97320.70-17.49%
Latour B200.00339.20-69.60%
Linc62.4087.72-40.58%
Lundbergföretagen B519.00499.80+3.70%
NAXS68.4960.00+12.40%
Öresund146.00143.20+1.92%
Svolder B278.00353.20-27.05%
Traction B253.00253.00+0.00%
VNV Global122.50110.60+9.71%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B39.5036.25+8.23%
Atrium Ljungberg B232.13201.20+13.32%
Brinova Fastigheter B30.4254.60-79.49%
Castellum230.00254.20-10.52%
Catena292.75570.00-94.71%
Cibus Nordic Real Estate123.68251.60-103.43%
Corem Property Group B27.2132.90-20.91%
Diös Fastigheter88.30114.60-29.78%
Eastnine157.00151.80+3.31%
Fabege164.00150.85+8.02%
Fast. Balder B454.43675.00-48.54%
Fastpartner A103.00138.40-34.37%
Genova Property Group69.94146.00-108.75%
HEBA B102.54160.00-56.04%
Hufvudstaden A189.00136.85+27.59%
John Mattson Fastighetsföret.156.65204.00-30.23%
K-Fastigheter21.1988.50-317.65%
K2A Knaust & Andersson B22.1472.80-228.82%
Kungsleden109.10121.40-11.27%
NP3 Fastigheter98.26346.50-252.64%
Nyfosa89.20164.50-84.42%
Pandox B171.49130.80+23.73%
Platzer Fastigheter Holding B105.35140.80-33.65%
Sagax B84.84355.40-318.91%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B34.5565.90-90.74%
Stendörren Fastigheter B170.20313.50-84.20%
Trianon B122.22272.00-122.55%
Wallenstam B107.20160.70-49.91%
Wihlborgs Fastigheter159.68214.00-34.02%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.