substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity247.10356.00-44.07%
Creades A738.001,030.00-39.57%
Havsfrun Investment B13.2327.95-111.26%
Industrivärden C321.00326.80-1.81%
Investor B713.00731.10-2.54%
Kinnevik B402.02480.65-19.56%
Latour B153.00249.30-62.94%
Lundbergföretagen B445.00492.40-10.65%
NAXS60.8753.20+12.60%
Öresund140.00154.40-10.29%
Svolder B204.00242.80-19.02%
Traction B197.00232.00-17.77%
VNV Global92.91107.10-15.27%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B36.3028.80+20.66%
Atrium Ljungberg B215.80180.30+16.45%
Brinova Fastigheter B26.1432.00-22.42%
Castellum214.00207.50+3.04%
Catena245.08429.40-75.21%
Corem Property Group B22.2220.15+9.32%
Diös Fastigheter79.7077.45+2.82%
Eastnine147.00127.00+13.61%
Fabege155.00133.80+13.68%
Fast. Balder B387.38487.90-25.95%
Fastpartner A91.1090.90+0.22%
Genova Property Group59.7583.20-39.25%
HEBA B91.95117.40-27.68%
Hufvudstaden A184.00136.40+25.87%
John Mattson Fastighetsföret.129.25140.20-8.47%
K-Fastigheter102.02290.50-184.75%
K2A Knaust & Andersson B90.29223.00-146.98%
Klövern B19.8716.60+16.46%
Kungsleden99.50100.20-0.70%
NP3 Fastigheter80.47147.20-82.93%
Nyfosa79.91103.80-29.90%
Pandox B167.60159.60+4.77%
Platzer Fastigheter Holding B96.35112.40-16.66%
Sagax B66.38218.00-228.41%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B28.2130.17-6.95%
Stendörren Fastigheter B136.59165.00-20.80%
Trianon B100.90139.00-37.76%
Wallenstam B98.30137.30-39.67%
Wihlborgs Fastigheter152.44188.00-23.33%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.