substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity308.30365.00-18.39%
Byggmästare Anders J Ahlström Holding B300.00286.00+4.67%
Creades A74.0071.45+3.45%
Fastator7.581.65+78.23%
First Venture Sweden6.252.34+62.56%
Flat Capital8.2014.74-79.76%
Industrivärden C373.00358.60+3.86%
Investor B299.00287.95+3.70%
Karolinska Development B4.601.47+68.09%
Kinnevik B170.2191.30+46.36%
Latour B198.00293.00-47.98%
Linc62.0088.00-41.94%
Lundberg B569.00525.50+7.64%
NAXS83.3362.40+25.12%
Nordic Asia Investment Group4.633.46+25.27%
Öresund112.00120.20-7.32%
Sonae, SGPS, S.A.2.240.90+59.78%
Spiltan262.06200.00+23.68%
Svolder B59.0063.50-7.63%
Traction B274.00263.00+4.01%
VEF4.582.52+44.87%
VNV Global54.2726.54+51.10%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Acrinova B14.418.64+40.04%
Annehem Fastigheter B30.7017.75+42.18%
Atrium Ljungberg B262.99208.50+20.72%
Balder B84.4669.90+17.24%
Brinova Fastigheter B31.7620.90+34.19%
Castellum151.00127.70+15.43%
Catena398.75517.00-29.66%
Cibus Nordic Real Estate137.16153.70-12.06%
Corem Property Group B17.468.54+51.09%
Diös Fastigheter96.0088.00+8.33%
Eastnine54.5044.00+19.27%
Emilshus B27.8936.20-29.80%
Fabege146.0083.85+42.57%
Fastpartner A96.5071.30+26.11%
Genova Property Group71.4251.40+28.03%
Heba B46.1330.90+33.02%
Hufvudstaden A180.00124.90+30.61%
John Mattson86.5357.80+33.20%
K-Fastigheter24.1718.92+21.72%
K2A Knaust & Andersson Fastigheter B19.524.44+77.25%
KlaraBo31.7018.14+42.78%
Logistea B13.9014.10-1.44%
Nivika63.2038.50+39.08%
NP3 Fastigheter138.69244.00-75.93%
Nyfosa90.83101.60-11.86%
Pandox B208.55189.20+9.28%
Platzer Fastigheter Holding B120.8787.50+27.61%
Sagax B115.45265.80-130.23%
SBB Norden B12.406.01+51.53%
Stendörren Fastigheter B182.39178.00+2.41%
Swedish Logistic Property B25.9533.60-29.48%
Trianon B31.4119.25+38.71%
Wallenstam B56.8049.38+13.06%
Wihlborgs Fastigheter90.3998.15-8.59%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.