substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity323.80382.00-17.97%
Creades A85.00101.45-19.35%
Havsfrun Investment B11.7623.55-100.26%
Industrivärden C308.00274.10+11.01%
Investor B215.00196.64+8.54%
Kinnevik B274.05328.70-19.94%
Latour B197.00286.90-45.63%
Linc61.0084.04-37.77%
Lundbergföretagen B538.00496.90+7.64%
NAXS65.6657.80+11.97%
Öresund152.00147.80+2.76%
Svolder B276.00292.60-6.01%
Traction B240.00238.00+0.83%
VNV Global107.70108.80-1.02%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B37.9035.30+6.86%
Atrium Ljungberg B226.62193.10+14.79%
Brinova Fastigheter B28.3545.20-59.44%
Castellum227.00227.00+0.00%
Catena278.40496.00-78.16%
Cibus Nordic Real Estate125.70218.40-73.75%
Corem Property Group B26.2725.25+3.88%
Diös Fastigheter84.9091.05-7.24%
Eastnine151.00144.40+4.37%
Fabege160.00142.35+11.03%
Fast. Balder B418.12566.20-35.42%
Fastpartner A98.40116.00-17.89%
Genova Property Group64.76126.00-94.56%
HEBA B95.93134.20-39.89%
Hufvudstaden A186.00136.15+26.80%
John Mattson Fastighetsföret.143.49179.60-25.17%
K-Fastigheter19.4675.70-289.00%
K2A Knaust & Andersson B109.63325.00-196.45%
Kungsleden105.88118.60-12.01%
NP3 Fastigheter92.60237.50-156.48%
Nyfosa85.44128.10-49.93%
Pandox B168.97138.50+18.03%
Platzer Fastigheter Holding B101.38145.60-43.62%
Sagax B78.89306.60-288.64%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B31.0251.54-66.15%
Stendörren Fastigheter B159.09244.50-53.69%
Trianon B115.32219.00-89.91%
Wallenstam B104.50134.90-29.09%
Wihlborgs Fastigheter154.48186.50-20.73%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.