substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity233.50231.40+0.90%
Creades A80.0088.65-10.81%
Fastator28.9616.72+42.27%
Industrivärden C286.00249.80+12.66%
Investor B223.00174.86+21.59%
Karolinska Development B4.802.72+43.33%
Kinnevik B243.50171.75+29.47%
Latour B181.00228.40-26.19%
Linc55.7061.90-11.13%
Lundbergföretagen B496.00455.90+8.08%
NAXS78.1259.90+23.32%
Öresund116.00115.20+0.69%
Svolder B57.0060.00-5.26%
Traction B285.00253.00+11.23%
VNV Global95.1031.44+66.94%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B44.4028.45+35.92%
Atrium Ljungberg B252.17163.30+35.24%
Brinova Fastigheter B33.2933.70-1.23%
Castellum259.00190.30+26.53%
Catena347.74430.00-23.66%
Cibus Nordic Real Estate154.15217.20-40.90%
Corem Property Group B30.9720.30+34.45%
Diös Fastigheter103.1086.60+16.00%
Eastnine167.00101.00+39.52%
Fabege179.00125.65+29.80%
Fast. Balder B540.24444.50+17.72%
Fastpartner A110.6084.60+23.51%
Genova Property Group81.9489.20-8.86%
HEBA B56.6153.90+4.79%
Hufvudstaden A199.00131.10+34.12%
John Mattson Fastighetsföret.184.19134.40+27.03%
K-Fastigheter23.1138.00-64.43%
K2A Knaust & Andersson B30.7327.00+12.14%
KlaraBo Sverige B35.4026.38+25.48%
Logistea B13.8018.61-34.86%
Nivika Fastigheter B81.3061.20+24.72%
NP3 Fastigheter124.33266.00-113.95%
Nyfosa103.34113.00-9.35%
Pandox B178.31128.20+28.10%
Platzer Fastigheter Holding B117.3096.20+17.99%
Sagax B103.30267.70-159.15%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B47.3128.20+40.39%
Stendörren Fastigheter B193.46234.50-21.21%
Swedish Logistic Property B18.3029.80-62.84%
Trianon B148.15160.00-8.00%
Wallenstam B117.80112.70+4.33%
Wihlborgs Fastigheter177.04169.70+4.15%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.