substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity156.20149.00+4.61%
Creades A326.00345.00-5.83%
Eastnine122.00106.60+12.62%
Havsfrun Investment B15.9616.95-6.20%
Industrivärden C224.00218.70+2.37%
Investor B551.00478.80+13.10%
Kinnevik B322.97258.40+19.99%
Latour B125.00136.80-9.44%
Lundbergföretagen B338.00372.00-10.06%
NAXS62.2046.80+24.76%
Svolder B122.00109.80+10.00%
Traction B198.00183.50+7.32%
Vostok New Ventures82.8566.50+19.73%
Öresund127.00119.40+5.98%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B204.65203.50+0.56%
Brinova Fastigheter B21.0523.70-12.59%
Castellum184.00198.35-7.80%
Catena182.01316.50-73.89%
Corem Property Group B15.9220.00-25.63%
Diös Fastigheter68.7082.40-19.94%
Eastnine125.00106.60+14.72%
Fabege134.00151.50-13.06%
Fast Partner64.2085.00-32.40%
Fast. Balder B300.42344.00-14.51%
HEBA B74.6980.00-7.11%
Hembla B181.25192.80-6.37%
Hemfosa Fastigheter81.0093.10-14.94%
Hufvudstaden A186.00172.30+7.37%
John Mattson Fastighetsföret.106.35112.80-6.06%
Klövern B17.9517.08+4.85%
Kungsleden85.0586.35-1.53%
NP3 Fastigheter59.7098.00-64.15%
Nyfosa58.6662.15-5.95%
Pandox B173.83191.00-9.88%
Platzer Fastigheter Holding B75.7390.30-19.24%
Sagax B49.35107.60-118.03%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B12.6920.50-61.54%
Stendörren Fastigheter B119.17135.50-13.70%
Wallenstam B83.70103.50-23.66%
Wihlborgs Fastigheter126.29151.00-19.57%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.