substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity217.20298.80-37.57%
Creades A635.00793.00-24.88%
Havsfrun Investment B12.9622.00-69.75%
Industrivärden C297.00279.10+6.03%
Investor B713.00632.40+11.30%
Kinnevik B402.02398.75+0.81%
Latour B153.00193.40-26.41%
Lundbergföretagen B424.00415.20+2.08%
NAXS60.8753.60+11.94%
Öresund127.00126.60+0.31%
Svolder B192.00184.40+3.96%
Traction B197.00186.00+5.58%
VNV Global92.91110.80-19.26%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B35.4827.85+21.51%
Atrium Ljungberg B217.95159.40+26.86%
Brinova Fastigheter B24.7829.10-17.43%
Castellum214.00199.00+7.01%
Catena245.08383.00-56.28%
Corem Property Group B22.2218.75+15.62%
Diös Fastigheter79.7067.65+15.12%
Eastnine147.00124.00+15.65%
Fabege155.00117.15+24.42%
Fast. Balder B387.38399.40-3.10%
Fastpartner A91.1083.60+8.23%
Genova Property Group59.7575.00-25.52%
HEBA B91.95107.00-16.37%
Hufvudstaden A184.00119.80+34.89%
John Mattson Fastighetsföret.129.25139.80-8.16%
K-Fastigheter95.99243.20-153.36%
K2A Knaust & Andersson B90.29204.00-125.94%
Klövern B19.8712.99+34.63%
Kungsleden99.5086.15+13.42%
NP3 Fastigheter80.47129.40-60.81%
Nyfosa79.9182.15-2.80%
Pandox B167.60144.60+13.72%
Platzer Fastigheter Holding B96.35104.20-8.15%
Sagax B66.38176.80-166.35%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B28.2127.14+3.79%
Stendörren Fastigheter B136.59144.00-5.42%
Wallenstam B98.30118.10-20.14%
Wihlborgs Fastigheter152.44160.80-5.48%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.