substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity186.10216.00-16.07%
Creades A370.00494.00-33.51%
Havsfrun Investment B15.8218.70-18.20%
Industrivärden C259.00226.70+12.47%
Investor B634.00537.20+15.27%
Kinnevik B333.58232.80+30.21%
Latour B133.00162.00-21.80%
Lundbergföretagen B378.00421.00-11.38%
NAXS64.1652.00+18.95%
Öresund135.00133.20+1.33%
Svolder B144.00141.60+1.67%
Traction B192.00185.50+3.39%
Vostok New Ventures86.4768.50+20.78%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B209.27230.00-9.91%
Brinova Fastigheter B22.0632.00-45.06%
Castellum195.00234.10-20.05%
Catena194.07415.00-113.84%
Corem Property Group B19.7227.60-39.96%
Diös Fastigheter71.2086.00-20.79%
Eastnine130.00140.60-8.15%
Fabege138.00161.30-16.88%
Fast. Balder B313.73448.20-42.86%
Fastpartner A69.7098.30-41.03%
HEBA B75.9187.00-14.61%
Hufvudstaden A189.00187.80+0.63%
John Mattson Fastighetsföret.107.33139.60-30.07%
K-Fastigheter68.00169.00-148.53%
Klövern B18.4323.64-28.27%
Kungsleden88.37100.90-14.18%
NP3 Fastigheter62.35120.20-92.78%
Nyfosa61.5691.65-48.88%
Pandox B184.03214.50-16.56%
Platzer Fastigheter Holding B80.02112.80-40.96%
Sagax B51.80142.60-175.29%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B13.1122.70-73.15%
Stendörren Fastigheter B122.02169.50-38.91%
Wallenstam B85.70122.90-43.41%
Wihlborgs Fastigheter130.23178.40-36.99%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.