substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity274.10454.40-65.78%
Creades A78.00107.45-37.76%
Havsfrun Investment B11.7824.95-111.80%
Industrivärden C311.00329.50-5.95%
Investor B215.00216.20-0.56%
Kinnevik B274.05377.30-37.68%
Latour B173.00329.50-90.46%
Linc61.50101.75-65.45%
Lundbergföretagen B496.00608.00-22.58%
NAXS65.6659.80+8.92%
Öresund154.00163.20-5.97%
Svolder B245.00297.80-21.55%
Traction B240.00255.00-6.25%
VNV Global101.5994.15+7.32%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B37.9035.75+5.67%
Atrium Ljungberg B226.62206.20+9.01%
Brinova Fastigheter B28.3540.20-41.80%
Castellum227.00243.30-7.18%
Catena278.40506.00-81.75%
Cibus Nordic Real Estate124.15223.60-80.10%
Corem Property Group B26.2721.10+19.68%
Diös Fastigheter84.9097.40-14.72%
Eastnine151.00148.60+1.59%
Fabege160.00150.05+6.22%
Fast. Balder B418.12594.80-42.26%
Fastpartner A98.40114.00-15.85%
Genova Property Group60.36112.40-86.22%
HEBA B93.20144.20-54.72%
Hufvudstaden A182.00157.50+13.46%
John Mattson Fastighetsföret.135.59170.80-25.97%
K-Fastigheter18.2070.55-287.74%
K2A Knaust & Andersson B109.63302.00-175.47%
Kungsleden105.88115.20-8.80%
NP3 Fastigheter92.60195.00-110.58%
Nyfosa85.44132.80-55.43%
Pandox B168.97141.00+16.55%
Platzer Fastigheter Holding B101.38156.60-54.47%
Sagax B78.89297.00-276.47%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B31.0243.00-38.62%
Stendörren Fastigheter B159.09229.00-43.94%
Trianon B115.32214.00-85.57%
Wallenstam B104.50145.70-39.43%
Wihlborgs Fastigheter154.48201.60-30.50%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.