substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity156.20159.80-2.30%
Creades A341.00355.50-4.25%
Eastnine122.00109.20+10.49%
Havsfrun Investment B15.7016.35-4.14%
Industrivärden C230.00196.30+14.65%
Investor B551.00436.20+20.83%
Kinnevik B322.97244.20+24.39%
Latour B124.00128.50-3.63%
Lundbergföretagen B330.00353.60-7.15%
NAXS62.2047.40+23.79%
Svolder B122.00108.00+11.48%
Traction B198.00184.00+7.07%
Vostok New Ventures82.8560.50+26.98%
Öresund130.00117.60+9.54%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B204.65190.00+7.16%
Brinova Fastigheter B21.0522.40-6.41%
Castellum184.00198.50-7.88%
Catena182.01329.00-80.76%
Corem Property Group B15.9218.50-16.21%
Diös Fastigheter68.7085.70-24.75%
Eastnine125.00109.20+12.64%
Fabege134.00156.10-16.49%
Fast Partner64.2080.20-24.92%
Fast. Balder B300.42341.40-13.64%
HEBA B74.6979.80-6.84%
Hembla B181.25183.20-1.08%
Hemfosa Fastigheter81.0093.25-15.12%
Hufvudstaden A180.00177.20+1.56%
John Mattson Fastighetsföret.105.20114.00-8.37%
Klövern B17.9516.96+5.52%
Kungsleden85.0585.20-0.18%
NP3 Fastigheter59.7086.60-45.06%
Nyfosa58.6660.40-2.97%
Pandox B173.83182.20-4.82%
Platzer Fastigheter Holding B75.7385.00-12.24%
Sagax B49.35100.00-102.63%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B12.6916.42-29.39%
Stendörren Fastigheter B119.17126.00-5.73%
Wallenstam B83.70105.50-26.05%
Wihlborgs Fastigheter126.29146.20-15.77%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.