substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity308.30396.80-28.71%
Byggmästare Anders J Ahlström Holding B300.00261.00+13.00%
Creades A73.0080.85-10.75%
Fastator7.581.58+79.16%
First Venture Sweden6.092.22+63.55%
Flat Capital7.5515.50-105.30%
Industrivärden C361.00362.20-0.33%
Investor B317.00300.70+5.14%
Karolinska Development B4.601.48+67.87%
Kinnevik B139.7790.17+35.49%
Latour B198.00310.40-56.77%
Linc80.00101.00-26.25%
Lundberg B569.00541.50+4.83%
NAXS76.2057.40+24.67%
Nordic Asia Investment Group3.923.02+22.96%
Öresund110.00125.20-13.82%
Sonae, SGPS, S.A.2.240.92+58.75%
Spiltan258.24195.00+24.49%
Svolder B58.0062.00-6.90%
Traction B278.00259.00+6.83%
VEF4.452.17+51.35%
VNV Global48.6124.60+49.39%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Acrinova B14.418.72+39.49%
Annehem Fastigheter B30.8019.35+37.18%
Atrium Ljungberg B265.06235.50+11.15%
Balder B85.4480.00+6.37%
Brinova Fastigheter B32.3223.40+27.60%
Castellum153.00136.50+10.78%
Catena396.00563.00-42.17%
Cibus Nordic Real Estate133.90166.55-24.38%
Corem Property Group B17.289.74+43.63%
Diös Fastigheter97.5090.70+6.97%
Eastnine52.4044.50+15.08%
Emilshus B28.8241.50-44.00%
Fabege146.0090.05+38.32%
Fastpartner A96.0072.40+24.58%
Genova Property Group71.4251.20+28.31%
Heba B45.9733.25+27.67%
Hufvudstaden A180.00130.60+27.44%
John Mattson89.0462.60+29.69%
K-Fastigheter24.6121.85+11.21%
K2A Knaust & Andersson Fastigheter B18.968.28+56.33%
KlaraBo32.1019.20+40.19%
Logistea B14.0015.04-7.43%
Nivika63.8045.10+29.31%
NP3 Fastigheter137.85265.00-92.24%
Nyfosa95.27113.60-19.24%
Pandox B3.83206.00-5,278.59%
Platzer Fastigheter Holding B120.13100.80+16.09%
Sagax B114.00268.80-135.79%
SBB Norden B12.406.47+47.81%
Stendörren Fastigheter B188.54194.00-2.90%
Swedish Logistic Property B26.9739.00-44.61%
Trianon B30.3123.70+21.81%
Wallenstam B56.7055.45+2.20%
Wihlborgs Fastigheter88.74110.50-24.52%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.