substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity212.60178.50+16.04%
Creades A63.0069.40-10.16%
Fastator28.5014.22+50.11%
Industrivärden C269.00220.10+18.18%
Investor B199.00161.10+19.05%
Karolinska Development B4.801.81+62.29%
Kinnevik B218.32145.15+33.52%
Latour B169.00182.85-8.20%
Linc49.4047.74+3.36%
Lundbergföretagen B478.00400.80+16.15%
NAXS78.7157.60+26.82%
Öresund111.00101.60+8.47%
Svolder B51.0048.70+4.51%
Traction B255.00203.00+20.39%
VEF4.302.21+48.60%
VNV Global75.3124.92+66.91%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B46.0024.20+47.39%
Atrium Ljungberg B277.14126.00+54.54%
Brinova Fastigheter B33.9619.54+42.46%
Castellum263.00118.85+54.81%
Catena372.15300.20+19.33%
Cibus Nordic Real Estate156.31139.60+10.69%
Corem Property Group B29.737.85+73.60%
Diös Fastigheter102.2065.50+35.91%
Eastnine206.0085.30+58.59%
Fabege183.0072.48+60.39%
Fast. Balder B91.9743.80+52.38%
Fastighetsbolaget Emilshus B26.1524.00+8.22%
Fastpartner A113.7054.90+51.72%
Genova Property Group86.9461.20+29.61%
HEBA B56.5531.35+44.56%
Hufvudstaden A201.00112.10+44.23%
John Mattson Fastighetsföret.185.4581.40+56.11%
K-Fastigheter25.9319.00+26.73%
K2A Knaust & Andersson B32.2414.34+55.52%
KlaraBo Sverige B35.6714.44+59.52%
Logistea B16.3013.25+18.71%
Nivika Fastigheter B85.8045.70+46.74%
NP3 Fastigheter128.74150.40-16.82%
Nyfosa105.2564.05+39.14%
Pandox B190.37112.90+40.69%
Platzer Fastigheter Holding B133.1262.30+53.20%
Sagax B102.50173.10-68.88%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B42.7212.06+71.77%
Stendörren Fastigheter B198.76147.20+25.94%
Swedish Logistic Property B21.3024.60-15.49%
Trianon B37.2722.95+38.42%
Wallenstam B60.1036.90+38.60%
Wihlborgs Fastigheter87.6062.90+28.20%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.