substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity274.10368.00-34.26%
Creades A73.80119.60-62.06%
Havsfrun Investment B13.2324.70-86.70%
Industrivärden C308.00303.80+1.36%
Investor B831.00709.70+14.60%
Kinnevik B423.91398.70+5.95%
Latour B173.00251.40-45.32%
Lundbergföretagen B445.00472.10-6.09%
NAXS63.0453.40+15.29%
Öresund152.00150.20+1.18%
Svolder B220.00255.60-16.18%
Traction B231.00223.00+3.46%
VNV Global101.5996.45+5.06%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B37.5031.55+15.87%
Atrium Ljungberg B215.80183.00+15.20%
Brinova Fastigheter B26.9632.80-21.66%
Castellum220.00207.80+5.55%
Catena276.29415.80-50.49%
Corem Property Group B23.5418.78+20.22%
Diös Fastigheter84.4083.70+0.83%
Eastnine152.00129.60+14.74%
Fabege158.00129.55+18.01%
Fast. Balder B387.38486.40-25.56%
Fastpartner A92.9093.00-0.11%
Genova Property Group60.3684.10-39.33%
HEBA B93.20113.80-22.10%
Hufvudstaden A182.00133.85+26.46%
John Mattson Fastighetsföret.135.59142.00-4.73%
K-Fastigheter109.17317.50-190.83%
K2A Knaust & Andersson B104.38256.00-145.26%
Klövern B20.7816.22+21.94%
Kungsleden105.48101.10+4.15%
NP3 Fastigheter88.10156.80-77.98%
Nyfosa83.99103.70-23.47%
Pandox B170.38147.30+13.55%
Platzer Fastigheter Holding B99.39111.40-12.08%
Sagax B74.49213.40-186.48%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B31.2332.47-3.97%
Stendörren Fastigheter B144.10175.40-21.72%
Trianon B109.43148.00-35.25%
Wallenstam B100.90134.70-33.50%
Wihlborgs Fastigheter155.59180.40-15.95%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.