substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity186.10177.00+4.89%
Creades A336.00370.00-10.12%
Eastnine126.00127.20-0.95%
Havsfrun Investment B15.6116.90-8.26%
Industrivärden C247.00224.80+8.99%
Investor B596.00503.00+15.60%
Kinnevik B333.58219.70+34.14%
Latour B133.00136.60-2.71%
Lundbergföretagen B338.00384.80-13.85%
NAXS62.2048.40+22.19%
Svolder B133.00115.00+13.53%
Traction B192.00191.50+0.26%
Vostok New Ventures86.4764.50+25.41%
Öresund129.00127.20+1.40%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B209.27209.50-0.11%
Brinova Fastigheter B22.0625.10-13.78%
Castellum186.00205.50-10.48%
Catena194.07386.50-99.15%
Corem Property Group B19.7220.70-4.97%
Diös Fastigheter71.2084.10-18.12%
Eastnine130.00127.20+2.15%
Fabege138.00146.35-6.05%
Fast Partner69.7083.80-20.23%
Fast. Balder B313.73389.20-24.06%
HEBA B75.9178.80-3.81%
Hembla B184.41215.00-16.59%
Hemfosa Fastigheter84.00117.60-40.00%
Hufvudstaden A189.00173.20+8.36%
John Mattson Fastighetsföret.107.33126.00-17.39%
Klövern B18.4318.09+1.84%
Kungsleden88.3792.45-4.62%
NP3 Fastigheter62.35106.40-70.65%
Nyfosa61.5670.50-14.52%
Pandox B184.03203.50-10.58%
Platzer Fastigheter Holding B80.02104.80-30.97%
Sagax B51.80124.20-139.77%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B13.1123.70-80.78%
Stendörren Fastigheter B122.02145.50-19.24%
Wallenstam B85.70109.60-27.89%
Wihlborgs Fastigheter130.23158.60-21.78%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.