substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity274.10374.00-36.45%
Creades A76.00113.80-49.74%
Havsfrun Investment B11.7925.15-113.32%
Industrivärden C311.00325.70-4.73%
Investor B207.75195.90+5.70%
Kinnevik B423.91321.40+24.18%
Latour B173.00276.60-59.88%
Linc61.50100.50-63.41%
Lundbergföretagen B496.00547.80-10.44%
NAXS63.0455.00+12.75%
Öresund150.00150.80-0.53%
Svolder B224.00268.20-19.73%
Traction B231.00237.00-2.60%
VNV Global101.5994.90+6.59%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B37.5035.75+4.67%
Atrium Ljungberg B215.80201.60+6.58%
Brinova Fastigheter B26.9637.40-38.72%
Castellum220.00224.70-2.14%
Catena276.29481.80-74.38%
Cibus Nordic Real Estate124.15203.20-63.67%
Corem Property Group B23.5421.15+10.15%
Diös Fastigheter84.4096.20-13.98%
Eastnine152.00135.60+10.79%
Fabege158.00145.80+7.72%
Fast. Balder B405.27572.00-41.14%
Fastpartner A92.90109.20-17.55%
Genova Property Group60.3696.00-59.05%
HEBA B93.20136.60-46.57%
Hufvudstaden A182.00150.40+17.36%
John Mattson Fastighetsföret.135.59158.00-16.53%
K-Fastigheter18.2064.50-254.49%
K2A Knaust & Andersson B104.38302.00-189.33%
Klövern B20.7817.77+14.49%
Kungsleden105.48111.60-5.80%
NP3 Fastigheter88.10176.60-100.45%
Nyfosa83.99117.90-40.37%
Pandox B170.38165.10+3.10%
Platzer Fastigheter Holding B99.39132.20-33.01%
Sagax B74.49260.40-249.58%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B31.2339.22-25.58%
Stendörren Fastigheter B144.10205.00-42.26%
Trianon B109.43196.00-79.11%
Wallenstam B100.90146.10-44.80%
Wihlborgs Fastigheter155.59197.80-27.13%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.