substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity233.50260.80-11.69%
Creades A64.0089.60-40.00%
Fastator28.9616.46+43.16%
Industrivärden C282.00256.70+8.97%
Investor B199.00184.08+7.50%
Karolinska Development B4.802.68+44.17%
Kinnevik B218.32181.30+16.96%
Latour B181.00242.20-33.81%
Linc49.4068.20-38.06%
Lundbergföretagen B499.00469.60+5.89%
NAXS78.7161.20+22.25%
Öresund108.00110.80-2.59%
Svolder B59.0060.42-2.41%
Traction B255.00244.00+4.31%
VEF4.302.39+44.42%
VNV Global75.3129.52+60.80%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B46.0030.10+34.57%
Atrium Ljungberg B277.14165.00+40.46%
Brinova Fastigheter B33.9629.45+13.28%
Castellum263.00175.20+33.38%
Catena372.15478.20-28.50%
Cibus Nordic Real Estate156.31193.20-23.60%
Corem Property Group B29.7314.34+51.77%
Diös Fastigheter102.2087.75+14.14%
Eastnine206.00101.60+50.68%
Fabege183.00107.70+41.15%
Fast. Balder B91.9768.57+25.44%
Fastighetsbolaget Emilshus B26.1530.25-15.68%
Fastpartner A113.7076.00+33.16%
Genova Property Group81.9475.00+8.47%
HEBA B56.5550.30+11.05%
Hufvudstaden A199.00141.60+28.84%
John Mattson Fastighetsföret.184.19112.60+38.87%
K-Fastigheter25.9331.52-21.56%
K2A Knaust & Andersson B32.2422.35+30.68%
KlaraBo Sverige B35.6722.30+37.48%
Logistea B16.3014.78+9.33%
Nivika Fastigheter B85.8063.40+26.11%
NP3 Fastigheter128.74272.50-111.67%
Nyfosa105.2598.70+6.22%
Pandox B190.37146.90+22.83%
Platzer Fastigheter Holding B133.1291.20+31.49%
Sagax B102.50260.50-154.15%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B42.7219.72+53.84%
Stendörren Fastigheter B198.76191.60+3.60%
Swedish Logistic Property B21.3033.30-56.34%
Trianon B37.2731.85+14.54%
Wallenstam B60.1054.10+9.98%
Wihlborgs Fastigheter87.6089.35-2.00%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.