substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity196.50234.20-19.19%
Creades A64.0077.70-21.41%
Fastator25.7511.66+54.72%
Industrivärden C295.00252.60+14.37%
Investor B204.00190.42+6.66%
Karolinska Development B4.601.72+62.61%
Kinnevik B207.05148.50+28.28%
Latour B151.00201.40-33.38%
Linc48.5057.10-17.73%
Lundberg B492.00440.00+10.57%
NAXS83.3860.50+27.44%
Öresund103.00106.40-3.30%
Svolder B58.0060.46-4.24%
Traction B241.00218.00+9.54%
VEF4.792.88+39.87%
VNV Global67.8728.32+58.27%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B43.6019.92+54.31%
Atrium Ljungberg B280.08177.50+36.63%
Balder B92.8449.23+46.98%
Brinova Fastigheter B34.2424.65+28.01%
Castellum259.00130.00+49.81%
Catena375.58383.20-2.03%
Cibus Nordic Real Estate165.70145.05+12.46%
Corem Property Group B29.937.40+75.28%
Diös Fastigheter101.1076.65+24.18%
Eastnine238.00109.40+54.03%
Emilshus B26.8527.49-2.38%
Fabege185.0089.24+51.76%
Fastpartner A114.9077.30+32.72%
Genova Property Group88.2151.20+41.96%
Heba B54.0031.60+41.48%
Hufvudstaden A203.00149.60+26.31%
John Mattson178.9178.70+56.01%
K-Fastigheter26.3223.26+11.63%
K2A Knaust & Andersson Fastigheter B31.9115.56+51.24%
KlaraBo35.4017.27+51.21%
Logistea B16.909.75+42.31%
Nivika86.7043.95+49.31%
NP3 Fastigheter132.10194.40-47.16%
Nyfosa106.2680.40+24.34%
Pandox B202.96126.20+37.82%
Platzer Fastigheter Holding B135.2081.00+40.09%
Sagax B105.63238.00-125.31%
SBB Norden B40.1019.77+50.71%
Stendörren Fastigheter B200.96194.00+3.46%
Swedish Logistic Property B21.6024.00-11.11%
Trianon B38.8320.40+47.46%
Wallenstam B61.5042.96+30.15%
Wihlborgs Fastigheter89.2883.00+7.03%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.