substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity233.50209.60+10.24%
Creades A76.0078.80-3.68%
Fastator28.9613.20+54.42%
Industrivärden C291.00230.40+20.82%
Investor B223.00169.76+23.87%
Karolinska Development B4.802.65+44.79%
Kinnevik B243.50166.60+31.58%
Latour B181.00205.60-13.59%
Linc55.7061.75-10.86%
Lundbergföretagen B499.00421.80+15.47%
NAXS78.1256.50+27.68%
Öresund117.00103.20+11.79%
Svolder B52.0053.17-2.25%
Traction B285.00232.00+18.60%
VEF6.582.37+63.98%
VNV Global95.1025.24+73.46%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B44.4021.85+50.79%
Atrium Ljungberg B252.17138.20+45.20%
Brinova Fastigheter B33.2923.30+30.01%
Castellum259.00135.00+47.88%
Catena347.74380.00-9.28%
Cibus Nordic Real Estate154.15163.60-6.13%
Corem Property Group B30.9712.29+60.32%
Diös Fastigheter103.1072.10+30.07%
Eastnine167.0085.80+48.62%
Fabege179.0098.04+45.23%
Fast. Balder B90.0450.38+44.05%
Fastighetsbolaget Emilshus B25.2927.80-9.92%
Fastpartner A110.6063.10+42.95%
Genova Property Group81.9475.00+8.47%
HEBA B56.6142.70+24.57%
Hufvudstaden A199.00115.90+41.76%
John Mattson Fastighetsföret.184.1990.90+50.65%
K-Fastigheter23.1121.34+7.66%
K2A Knaust & Andersson B30.7317.20+44.03%
KlaraBo Sverige B35.4019.86+43.90%
Logistea B13.8014.69-6.45%
Nivika Fastigheter B81.3057.30+29.52%
NP3 Fastigheter124.33206.00-65.69%
Nyfosa103.3479.25+23.31%
Pandox B178.31116.00+34.94%
Platzer Fastigheter Holding B117.3068.40+41.69%
Sagax B103.30191.25-85.14%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B47.3118.76+60.35%
Stendörren Fastigheter B193.46157.20+18.74%
Swedish Logistic Property B18.3025.55-39.62%
Trianon B37.0422.92+38.12%
Wallenstam B58.9046.68+20.75%
Wihlborgs Fastigheter88.5273.85+16.57%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.