substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity186.10187.60-0.81%
Creades A352.00423.00-20.17%
Eastnine126.00132.40-5.08%
Havsfrun Investment B15.6116.90-8.26%
Industrivärden C249.00218.40+12.29%
Investor B596.00509.80+14.46%
Kinnevik B333.58224.20+32.79%
Latour B133.00149.20-12.18%
Lundbergföretagen B378.00381.60-0.95%
NAXS64.1649.00+23.63%
Svolder B131.00121.20+7.48%
Traction B192.00192.00+0.00%
Vostok New Ventures86.4763.50+26.56%
Öresund129.00132.20-2.48%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B209.27207.00+1.08%
Brinova Fastigheter B22.0629.80-35.09%
Castellum186.00208.50-12.10%
Catena194.07404.00-108.17%
Corem Property Group B19.7223.00-16.63%
Diös Fastigheter71.2080.70-13.34%
Eastnine130.00132.40-1.85%
Fabege138.00148.70-7.75%
Fast Partner69.7097.01-39.18%
Fast. Balder B313.73407.20-29.79%
HEBA B75.9182.60-8.81%
Hembla B184.41215.00-16.59%
Hemfosa Fastigheter84.00117.20-39.52%
Hufvudstaden A189.00176.10+6.83%
John Mattson Fastighetsföret.107.33128.00-19.26%
K-Fastigheter68.00165.00-142.65%
Klövern B18.4319.36-5.05%
Kungsleden88.3793.90-6.26%
NP3 Fastigheter62.35107.60-72.57%
Nyfosa61.5673.80-19.88%
Pandox B184.03208.50-13.30%
Platzer Fastigheter Holding B80.02106.60-33.22%
Sagax B51.80129.00-149.03%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B13.1124.00-83.07%
Stendörren Fastigheter B122.02152.50-24.98%
Wallenstam B85.70111.00-29.52%
Wihlborgs Fastigheter130.23166.90-28.16%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.