substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity341.40293.60+14.00%
Byggmästare Anders J Ahlström Holding B64.4647.20+26.78%
Collaxio B1.160.41+64.66%
Creades A94.0084.50+10.11%
Flat Capital11.147.75+30.43%
Flerie35.9115.25+57.53%
Industrivärden C517.00515.80+0.23%
Investor B411.00422.60-2.82%
Kinnevik B107.7563.76+40.83%
Latour B204.00207.40-1.67%
Linc77.9068.10+12.58%
Lundberg B661.00571.00+13.62%
NAXS46.3734.60+25.38%
Öresund131.00145.80-11.30%
Sonae, SGPS, S.A.2.892.12+26.82%
Spiltan Invest279.25174.00+37.69%
Svolder B60.0060.05-0.08%
Traction B299.00256.00+14.38%
VEF3.881.99+48.71%
VNV Global34.9718.28+47.73%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Acrinova B9.716.64+31.62%
Altra Fastigheter99.2772.25+27.22%
Annehem Fastigheter B32.4414.95+53.91%
Atrium Ljungberg B54.6821.25+61.14%
Balder B94.3045.96+51.26%
Brinova Fastigheter B33.9811.30+66.75%
Castellum167.00125.85+24.64%
Catena461.28342.60+25.73%
Cibus Real Estate144.08127.00+11.85%
Corem Property Group B11.152.06+81.51%
Diös Fastigheter106.7056.85+46.72%
Eastnine56.7642.90+24.42%
Emilshus B38.7444.00-13.58%
Fabege144.0065.05+54.83%
Fastpartner A99.9037.70+62.26%
Fortinova Fastigheter53.0021.20+60.00%
Genova Property Group78.2232.60+58.32%
Heba B51.1723.80+53.49%
Hufvudstaden A190.00109.50+42.37%
Intea Fastigheter B56.1464.30-14.54%
John Mattson106.9254.80+48.75%
K-Fastigheter24.4510.20+58.28%
K2A Knaust & Andersson Fastigheter B18.943.95+79.14%
Logistea B17.7812.56+29.36%
Neobo Fastigheter48.0216.82+64.97%
Nivika72.4034.55+52.28%
NP3 Fastigheter184.13227.50-23.55%
Pandox B234.15161.80+30.90%
Platzer Fastigheter Holding B135.0061.40+54.52%
PPI Public Property Invest25.6717.00+33.77%
Prisma Properties33.8026.20+22.49%
Sagax B136.03167.10-22.84%
SBB Norden B7.942.31+70.94%
Stendörren Fastigheter B213.90152.20+28.85%
Stenhus Fastigheter i Norden18.8010.48+44.26%
Sveafastigheter81.8031.00+62.10%
Swedish Logistic Property B36.4932.85+9.98%
Trianon B34.1216.05+52.96%
Wallenstam B65.0037.20+42.77%
Wihlborgs Fastigheter99.6670.15+29.61%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.