substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity310.60426.60-37.35%
Creades A90.00130.35-44.83%
Fastator24.3022.50+7.41%
Havsfrun Investment B11.6226.40-127.19%
Industrivärden C305.00269.00+11.80%
Investor B223.00210.75+5.49%
Karolinska Development B5.706.01-5.44%
Kinnevik B272.97323.30-18.44%
Latour B200.00341.30-70.65%
Linc62.4087.58-40.35%
Lundbergföretagen B519.00502.20+3.24%
NAXS68.4959.60+12.98%
Öresund146.00144.00+1.37%
Svolder B278.00360.80-29.78%
Traction B253.00253.00+0.00%
VNV Global122.50110.70+9.63%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B39.5036.40+7.85%
Atrium Ljungberg B232.13202.20+12.89%
Brinova Fastigheter B30.4254.80-80.14%
Castellum230.00255.60-11.13%
Catena292.75571.00-95.05%
Cibus Nordic Real Estate123.68252.60-104.24%
Corem Property Group B27.2132.95-21.10%
Diös Fastigheter88.30115.00-30.24%
Eastnine157.00152.20+3.06%
Fabege164.00151.30+7.74%
Fast. Balder B454.43679.60-49.55%
Fastpartner A103.00138.40-34.37%
Genova Property Group69.94146.00-108.75%
HEBA B102.54159.00-55.06%
Hufvudstaden A189.00137.65+27.17%
John Mattson Fastighetsföret.156.65204.00-30.23%
K-Fastigheter21.1988.75-318.83%
K2A Knaust & Andersson B22.1472.80-228.82%
Kungsleden109.10121.40-11.27%
NP3 Fastigheter98.26348.00-254.16%
Nyfosa89.20164.50-84.42%
Pandox B171.49131.10+23.55%
Platzer Fastigheter Holding B105.35140.60-33.46%
Sagax B84.84356.40-320.08%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B34.5566.60-92.76%
Stendörren Fastigheter B170.20312.50-83.61%
Trianon B122.22272.00-122.55%
Wallenstam B107.20160.70-49.91%
Wihlborgs Fastigheter159.68214.60-34.39%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.