substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity187.50200.50-6.93%
Creades A376.00512.00-36.17%
Havsfrun Investment B15.7019.90-26.75%
Industrivärden C271.00251.30+7.27%
Investor B634.00559.20+11.80%
Kinnevik B264.98228.80+13.65%
Latour B137.00172.60-25.99%
Lundbergföretagen B414.00441.40-6.62%
NAXS63.6356.20+11.68%
Öresund133.00142.60-7.22%
Svolder B143.00143.00+0.00%
Traction B203.00189.50+6.65%
Vostok New Ventures92.6380.00+13.63%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.






Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Atrium Ljungberg B215.12227.50-5.75%
Brinova Fastigheter B22.0634.90-58.20%
Castellum195.00253.50-30.00%
Catena202.87381.50-88.05%
Corem Property Group B22.7429.00-27.53%
Diös Fastigheter73.4098.50-34.20%
Eastnine137.00150.20-9.64%
Fabege145.00183.20-26.34%
Fast. Balder B313.73530.00-68.94%
Fastpartner A82.60116.20-40.68%
HEBA B81.8790.00-9.93%
Hufvudstaden A195.00195.00+0.00%
John Mattson Fastighetsföret.111.07145.40-30.91%
K-Fastigheter68.00174.40-156.47%
Klövern B21.1727.26-28.77%
Kungsleden91.94111.20-20.95%
NP3 Fastigheter70.36119.00-69.13%
Nyfosa65.3795.80-46.55%
Pandox B186.40224.50-20.44%
Platzer Fastigheter Holding B84.00120.60-43.57%
Sagax B56.77164.00-188.88%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B20.0431.65-57.93%
Stendörren Fastigheter B126.72165.00-30.21%
Wallenstam B91.30134.70-47.54%
Wihlborgs Fastigheter140.20217.20-54.92%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.