substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity233.50261.80-12.12%
Creades A64.0090.00-40.62%
Fastator28.9616.46+43.16%
Industrivärden C282.00256.80+8.94%
Investor B199.00184.28+7.40%
Karolinska Development B4.802.68+44.17%
Kinnevik B218.32181.45+16.89%
Latour B181.00243.20-34.36%
Linc49.4068.05-37.75%
Lundbergföretagen B499.00471.20+5.57%
NAXS78.7161.00+22.50%
Öresund108.00111.20-2.96%
Svolder B59.0060.42-2.41%
Traction B255.00244.00+4.31%
VEF4.302.40+44.19%
VNV Global75.3129.84+60.38%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B46.0030.10+34.57%
Atrium Ljungberg B277.14165.00+40.46%
Brinova Fastigheter B33.9629.70+12.54%
Castellum263.00175.20+33.38%
Catena372.15477.40-28.28%
Cibus Nordic Real Estate156.31193.35-23.70%
Corem Property Group B29.7314.41+51.53%
Diös Fastigheter102.2087.90+13.99%
Eastnine206.00101.60+50.68%
Fabege183.00107.90+41.04%
Fast. Balder B91.9768.90+25.08%
Fastighetsbolaget Emilshus B26.1530.99-18.51%
Fastpartner A113.7076.00+33.16%
Genova Property Group81.9477.00+6.03%
HEBA B56.5550.30+11.05%
Hufvudstaden A199.00141.20+29.05%
John Mattson Fastighetsföret.184.19111.80+39.30%
K-Fastigheter25.9331.60-21.87%
K2A Knaust & Andersson B32.2422.50+30.21%
KlaraBo Sverige B35.6722.34+37.37%
Logistea B16.3014.85+8.90%
Nivika Fastigheter B85.8063.40+26.11%
NP3 Fastigheter128.74273.00-112.06%
Nyfosa105.2599.20+5.75%
Pandox B190.37147.00+22.78%
Platzer Fastigheter Holding B133.1291.20+31.49%
Sagax B102.50262.30-155.90%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B42.7219.82+53.60%
Stendörren Fastigheter B198.76192.40+3.20%
Swedish Logistic Property B21.3033.30-56.34%
Trianon B37.2731.85+14.54%
Wallenstam B60.1054.35+9.57%
Wihlborgs Fastigheter87.6089.20-1.83%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.