substansrabatt.se

Investmentbolagen*

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Bure Equity310.60298.00+4.06%
Creades A93.00110.95-19.30%
Fastator24.3019.66+19.09%
Havsfrun Investment B11.6729.60-153.64%
Industrivärden C332.00278.00+16.27%
Investor B248.00196.48+20.77%
Karolinska Development B5.704.12+27.72%
Kinnevik B272.97264.05+3.27%
Latour B200.00277.30-38.65%
Linc62.4084.58-35.54%
Lundbergföretagen B519.00457.20+11.91%
NAXS68.4959.40+13.27%
Öresund138.00133.60+3.19%
Svolder B64.0066.05-3.20%
Traction B253.00241.00+4.74%
VNV Global122.5081.30+33.63%



* Datan i tabellen hämtas från ibindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  investmentbolagen och deras substansrabatt.



Bra Börs Böcker på Bokus:

Vägen till din Första Miljon Trenderna som gör dig rik på Aktier Investera som Mästarna



Fastighetsbolagen**

Bolag/Aktie Substansvärde Pris Rabatt(+)/Premie(-)
Annehem Fastigheter B39.5033.70+14.68%
Atrium Ljungberg B232.13189.70+18.28%
Brinova Fastigheter B30.4242.80-40.70%
Castellum230.00207.50+9.78%
Catena292.75510.50-74.38%
Cibus Nordic Real Estate123.68239.20-93.40%
Corem Property Group B27.2125.45+6.47%
Diös Fastigheter88.30101.40-14.84%
Eastnine157.00138.60+11.72%
Fabege164.00133.80+18.41%
Fast. Balder B454.43565.60-24.46%
Fastpartner A103.0099.50+3.40%
Genova Property Group69.94116.40-66.43%
HEBA B102.54142.00-38.48%
Hufvudstaden A189.00127.95+32.30%
John Mattson Fastighetsföret.156.65165.00-5.33%
K-Fastigheter21.1964.30-203.45%
K2A Knaust & Andersson B22.1445.90-107.32%
KlaraBo Sverige B31.0140.80-31.57%
NP3 Fastigheter98.26262.00-166.64%
Nyfosa89.20136.80-53.36%
Pandox B171.49126.30+26.35%
Platzer Fastigheter Holding B105.35116.60-10.68%
Sagax B84.84249.80-194.44%
Samhällsbyggnadsbo. i Norden B34.5553.66-55.31%
Stendörren Fastigheter B170.20251.00-47.47%
Trianon B122.22197.50-61.59%
Wallenstam B107.20140.80-31.34%
Wihlborgs Fastigheter159.68183.60-14.98%



** Datan i tabellen hämtas från fbindex.se där kan du hitta mycket mer data om
  fastighetsbolagen och deras substansrabatt.